English Website Version

گنابرید

+1849512 ریال کد محصول : ESTROPLAN_45_copy1422173998
0 نظرات
GONAbreed (گنابرید) گروه دارویی: هورمون نام ژنریک: گنادورلین استات شکل دارویی: محلول استریل تزریقی ترکیب دارو: هر میلی­لیتر حاوی 100 میکروگرم گنادورلین به شکل ملح استات ...
بسته بندی
تعداد:
دسته بندی ها : هورمون برچسب ها :
برند
خدمات
 • Shipping in three days since we received your payment

 • Quality support by phone or comments for our products

 • Support shipping worldwide in a couple days since you buy

 • We protect your purchase over $100

 • Warranty 14 days money back for your request

GONAbreed (گنابرید)

گروه دارویی: هورمون

نام ژنریک: گنادورلین استات

شکل دارویی: محلول استریل تزریقی

ترکیب دارو: هر میلی­لیتر حاوی 100 میکروگرم گنادورلین به شکل ملح استات

مکانیسم اثر: هورمون آزاد کننده گنادوتروفین (GnRH) از هیپوتالاموس ترشح می­شود. GnRH از نرون­های پپتیدرژیک به صورت ضربانی آزاد می­شود و هر پالس موجب آزادسازی مرحله­ای LH از لوب قدامی هیپوفیز می­شود. نحوه عمل به این صورت است که GnRH به گیرنده­های مخصوص روی سلول­های گنادوتروپ بخش قدامی هیپوفیز متصل می­شود و باعث تحریک و افزایش کلسیم داخل سلولی، فعال شدن پروتئین کینازC و افزایش تحرک فسفاتیدیل اینوزیتول شده و در نهایت منجر به تولید و آزادسازی LH و FSH می­گردد. LH و FSH ترشح شده باعث رشد سریع و بلوغ فولیکول و به دنبال آن تخمک­گذاری می­گردند. گنادورلین شکل سنتتیک GnRH با فرمول کاملا یکسان با GnRH طبیعی بدن است (اصطلاحا طبیعی نامیده می­شود).

فارماکوکینتیک: گنادورلین از محل تزریق عضلانی سریعا جذب می­شود. گنادورلین در لوب قدامی هیپوفیز توسط آنزیم­های پپتیداز به پپتیدهای غیرفعال کوچک­تر و اسیدهای آمینه متابولیزه می­شود. متابولیت­ها به طور اولیه از طریق ادرار و نیز بازدم دفع می­شود. نیمه عمر پلاسمایی گنادورلین کوتاه و تقریبا 20 دقیقه در گاو می­باشد. غلظت گنادورلین در محل تزریق عضلانی در عرض 24 ساعت به حد پایین­تر از میزان قابل اندازه­گیری می­رسد.

موارد مصرف

 • تجویز در برنامه­های همزمانی فحلی (مانند پری اوسینک) به همراه استروپلن (PGF2α).
 • تجویز در برنامه­های درمان آنستروس (مانند اوسینک + سیدر) به همراه استروپلن (PGF2α) و پروژسترون.
 • درمان کیست­های تخمدانی: کیست­های تخمدانی از جمله عوامل مهم ناباروری در گاو شیری می­باشد. کیست­های تخمدانی یا منشا فولیکولی یا لوتئال دارند. علائم بالینی کیست­های تخمدانی عبارتند از: سیکل فحلی نامنظم، آنستروس و نیمفومانی (Nymphomania)، تشخیص بر اساس لمس آن­ها روی یک یا هر دو تخمدان از طریق توش رکتال می­باشد.
 • پیش­گیری از مشکل تاخیر در تخمک­گذاری: مطالعات انجام گرفته نشان می­دهد که استفاده از GnRH سبب القای تخمک­گذاری در زمان مناسب نسبت به زمان تلقیح و سپس تحریک آن به لوتئینه شدن می­گردد که بنابراین انتظار می­رود لقاح موفقیت آمیز انجام شود و جنین زنده بماند. در واقع استفاده از GnRH هم­زمان با تلقیح در گاوهایی که اولین تلقیح را دریافت می­کنند 6 درصد و در گاوهای برگشتی 7 درصد افزایش آبستنی به همراه داشته است.
 • بهبود وضعیت باروری بعد از زایمان: تزریق گنادورلین در طول 40 روز اول بعد از زایمان سبب بهبود شروع سیکل فحلی بعد از زایمان می­گردد و ممکن است احتمال بروز اختلالات تخمدانی را کاهش دهد.
 • کمک به ابقاء آبستنی: تزریق 1 میلی­لیتر گنابرید در روز 12 بعد از تلقیح موجب افزایش درصد آبستنی می­گردد که این به دلیل افزایش ترشح پروژسترون است. افزایش درصد آبستنی در این روش به طور کلی بین 9 تا 12 درصد گزارش شده است. قدر مسلم این است که تزریق 1 میلی­لیتر گنابرید در روز 12 پس از تلقیح مخصوصا در گاوهایی که دچار استرس گرمایی و شرایط بدنی ضعیف­تر هستند موثرتر ارزیابی شده است.

بهترین دوز مصرف و روش تجویز: تزریق 1 میلی­لیتر گنابرید معادل 100 میکروگرم گنادورلین استات می­باشد

 • جهت انجام برنامه همزمانی فحلی: تزریق عضلانی
 • جهت درمان کیست­های تخمدانی: تزریق عضلانی یا وریدی

دوره پرهیز از مصرف: ندارد.

موارد احتیاط

 • دارو فقط مصرف دامپزشکی دارد
 • دور از دسترس اطفال نگهداری شود

شرایط نگهداری: دارو در یخچال (2 تا 8 درجه سانتی­گراد) و دور از نور نگهداری شود. ویال خالی را پس از مصرف در داخل کاغذ پیچیده و داخل سطل زباله بیندازید. 28 روز پس از اولین مصرف، مابقی دارو دیگر قابل استفاده نیست و باید دور ریخته شود.

تولید و بسته بندی: گنابرید در ویال­های 20 میلی­لیتری توسط شرکت Parnell استرالیا تهیه شده و از زمان تولید تا 3 سال اعتبار مصرف دارد.

لیست نظرات:

تا کنون نظری ارسال نشده است.
امتیاز: ( 0 )

توصیه خود در مورد این محصول را ارائه نمایید:

درباره شرکت

ما در مجموعه خود به کار گروهی و بهره‌مندی از تجارب کارکشتگان ایمان داریم و معتقدیم با ایجاد تفکر خدمت‌رسانی در تمام بخش‌ها و اعمال شیوه‌های تجاری موفق نه نتها در بازار بلکه با نفوذ به قلب مصرف‌کنندگان می‌توان جاودان ماند و پایدار عمل نمود.

تماس

آدرس: تهران ، میدان توحید ، خیابان گلبار ، کوچه محمدی ، پلاک 23 ، طبقه اول

کدپستی: 1419736934

تلفن: 52895 (021)

فکس: 66942495 (021)

خبرنامه

با عضویت در خبر نامه شما قادر به دریافت آخرین اخبار ما خواهید بود